MOTOCOSITOARE STIGA SB 435HD HONDA 1.5 CP
1.545,00 lei Prețul inițial a fost: 1.545,00 lei.1.499,00 leiPrețul curent este: 1.499,00 lei. TVA Inclus
Stoc epuizat
| Greutate | 10 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 280 × 25 × 25 cm |
Trimite un mesaj
Motocoasă Stiga SB 435HD
Folosită pentru tunderea gazonului sau a diferitelor ierburi din grădină și curte, motocoasa 435HD este una din cele mai bune alegeri pentru suprafețele mici și medii de teren.
Dotată cu motor Honda GX 35 în patru timpi,ce dezvolta o putere 1,5 C.P, transmisia este realizata printr-o tijă otelită ce este protejată de un tub din aluminiu cu diametrul de 28 mm, această motocoasă este eficientă chiar și pentru curățarea arbuștilor groși și a tufișurilor bătrâne.
Modelul este echipat cu funcția „Tap&Go”, care alimentează automat tamburul cu fir de cosire atunci când este apăsat capul motocoasei de sol. Acest dispozitiv are în componență un ham dublu și un patru amortizoare antivibrații eficiente cu rolul de a reduce sarcina de pe brațe și mâini. Astfel, utilizatorul are parte de o folosire confortabilă a acestui dispozitiv și este diminuat riscul de accidentare.
Mânerul este de tip bicicletă iar greutatea acestei motocoase este de 7,5 kg, fiind foarte ușor de depozitat și de transportat.
Motocoasa SB 435 D combină greutatea redusă cu nivelul scăzut de vibrații si un consum mic de combustibil și este excelentă din punct de vedere ecologic.
Denumire produs: SB 435 HD
Motor: Honda GX 35 4 Timpi
Cilindree: 35 cc
Putere: 1.1 Kw – 1.5 Cp
Capacitate baie ulei 100 ml
Tip transmisie: tija 28 mm
Accesorii de taiere: Tap & Go & Disc 4 T
Diametrul firului: 2.4 mm
Primer amorsare: DA
Tip Maner: BIKE
Greutate: 7.5 Kg
Produse similare
Masa de tuns gazon, MR 700, O’Mac
Available on backorder
Robot de tuns gazonul, Automower 310 Mark II, Husqvarna
In stoc
Robot de tuns gazonul, Automower 450X, Husqvarna
In stoc
Robot de tuns gazonul, Automower 550 EPOS, Husqvarna
In stoc
Motounealta, 325R, Husqvarna
In stoc
| Greutate | 5,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 180 × 70 × 50 cm |
| Brand | Husqvarna |
| Cilindree | 27.6 cm³ |
| Turaţia maximă (rotaţii pe minut) a tijei la ieşire | 7200 rpm |
| Turaţie maximă | 8000 rpm |
| Turaţie ralanti | 3000 rpm |
| Viteza de demarare a ambreajului | 4200 rpm |
| Volumul rezervorului de combustibil | 0.27 l |
| Consum de carburant | 495 g/kWh |
| Bujie | Husqvarna HQT-4 672201 |
| Distanţa dintre electrozii bujiei | 0.5 mm |
| Emisii gaze de eșapament (CO2 UE V) | 1580 g/kWh |
| Dimensiuni | 178.5 x 68.5 x 48.6 cm |
| Lungimea tubului | 1483 mm |
| Diametrul tubului | 24 mm |
| Greutate (fără echipament de tăiere) | 5.5 kg |
| Putere motor | 1,2CP |
| Tip alimentare | benzina |
Trimmer electric, pentru gazon, 650 W, GT2901 E, Hyundai
In stoc
| Greutate | 1,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 20 × 20 × 80 cm |
| Brand | Hyundai |
| Alimentare | cu fir |
| Tensiune alimentare | 220 V |
| Frecventa nominala (Hz) | 50 |
| Putere | 650 W |
| Diametru de taiere | 290 mm |
| Diametru fir | 1.5 mm |
| Lungime fir | 2 x 4 m |
| Turatie | 11000 rpm |
| Sistem de avansare fir | automat |
| Greutate | 2.5 kg |
| Sistem de taiere | 2 sisteme de fire |
| Reglajul inaltimii | 0-20 cm |

Recenzii
Sterge filtreNu există recenzii până acum.